W drugiej połowie września uczniowie klasy 6a uczestniczyli w wycieczce do Łęczycy i Tumu.

Spacer po najważniejszym historycznie grodzie naszego regionu nie mógł oczywiście odbyć się bez zwiedzenia łęczyckiego zamku, w którym godnym zapamiętania okazało się nie tylko znajdujące się w jego murach muzeum, ale też wejście na wieżę, z której pięknie rozpościera się panorama miasta.

Po obiedzie obejrzeliśmy wnętrza prastarej tumskiej archi kolegiaty. Okazało się, że także na jej murach swoje ślady miał zostawić legendarny diabeł Boruta, pamiętany przez nas jeszcze z lekcji w klasie piątej.

Skróconą historię Łęczycy oraz informacje o stylu romańskim w architekturze przekazali zaś sami uczniowie.

Po udanym dniu powróciliśmy do Łodzi pociągiem, przejazd którym okazał się dla moich podopiecznych również nie lada atrakcją.

tekst: Radosław Kibitlewski