Święto Narodowe - 11 listopada

Dnia 7. listopada 2014 r.w Naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

O godzinie 10:00 wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej.

Przedstawienie, zatytułowane "Barwy mojej Ojczyzny", przygotowali uczniowie klas V i VI oraz chórek szkolny,

pod przewodnictwem pani Moniki Renc, pana Radosława Kibitlewskiego i pana Mateusza Opalińskiego.

Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali.

Uczniowie wraz z nauczycielami byli bardzo zachwyceni występem.

Wszystko udało się tak dobrze, jak miało być. Poziom wykonania był bardzo zadowalający.

Główne role, czyli role narratorów, otrzymały: Julia Baryga i Agnieszka Szer.

Na wstępie została odśpiewana pieśń: "My, pierwsza brygada".

Po wprowadzeniu widzów w patriotyczny nastrój, na scenę weszła Polska

- rewelacyjnie rolę tę odegrała Agnieszka Sławik -

którą podstępnie skrępowano łańcuchami, symbolizującymi czasy likwidacji państwowości polskiej przez Rosję, Prusy i Austrię.

Pozostali uczestnicy widowiska, recytując wiersze, zaprezentowali niedolę Naszej Ojczyzny w okresie zaborów,

wprowadzając słuchaczy w nastrój nostalgii, a następnie euforii z powodu odzyskania wolności.

Puentą przedstawienia był występ muzyczno-taneczny, ukazujący okres 123 lat niewoli,

wykonany przez uczniów pod kierunkiem pani Moniki Renc.

Myślę, że to wydarzenie było nam jak najbardziej potrzebne. Wszyscy odebraliśmy je pozytywnie.

Była to tylko namiastka naszej wdzięczności za wolną Ojczyznę.

tekst: Mateusz Opaliński