29 kwietnia 2022 r. odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię, która przybliżyła historię XVIII-wiecznego państwa polskiego.
Apel rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, co podkreśliło rangę święta. Następnie odbył się występ szkolnego zespołu cheerliderek, które zaprezentowały układ taneczny
– na szczególne wyróżnienie zasługuje Milana z klasy czwartej.
Ponadto młodzież przybliżyła tło historyczne powstania Konstytucji 3 Maja, opowiedziała o ważnych wydarzeniach politycznych. Dodatkowo wyrecytowane zostały wiersze patriotyczne, które wprowadziły publiczność w refleksyjny nastrój.
Całość przedstawienia uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru.

Klasy 1b i 2a przygotowały apel z okazji Święta 3 Maja dla uczniów klas młodszych.