224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W poniedziałek 4 maja 2015 spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by uczcić wielkie dla wszystkich Polaków wydarzenie, którego rocznica przypadła dzień wcześniej. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego. Następnie uczniowie z klas 5b i 6b przygotowani przez pana Mateusza Orlińskiego poprowadzili lekcję historii, która słowem i piosenką przybliżyła nam tamte ważne wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Uchwalona przez Sejm Wielki w 1791r. Konstytucja była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą tego typu. Uchwalono ją w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. W swoim wystąpieniu uczniowie przypomnieli ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które wszyscy powinniśmy znać.

red. Małgorzata Laskowska