Dnia 8 listopada 2019 roku odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego
„Mazurka Dąbrowskiego”.
Na początku miała miejsce część artystyczna.
Rozpoczął ją występ zespołu szkolnych cheerleaderek. Uczennice zaprezentowały dynamiczny, szybki układ,
który w wyjątkowy sposób podkreślił miłość i przywiązanie do Ojczyzny.
Następnie uczniowie przypomnieli trudną sytuację Rzeczypospolitej przed odzyskaniem niepodległości
oraz najważniejsze wydarzenia historyczne, które poprzedziły wolność kraju.
Występ uświetniła recytacja patriotycznych wierszy, których poetycki charakter skłonił odbiorców do refleksji.
Na szczególną uwagę zasługuje również efektowny śpiew chóru, który polskimi pieśniami wzbogacił całą uroczystość.
Na koniec mogliśmy raz jeszcze podziwiać niezwykły występ naszych szkolnych tancerek, które tym razem przedstawiły spokojny układ, wyrażający radość z obchodzącego święta.