W dniu 9. listopada odbyły się dwie, oddzielne akademie dla klas I- IV oraz V- VIII.
Zarówno jedna, jak i druga uroczystość rozpoczęły się od wprowadzenia pocztu sztandarowego
oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”.
Następnie miała miejsce część artystyczna.
Rozpoczął ją występ ucznia klasy VII a Michała Pawlaka, który zaśpiewał piosenkę pt. „Serce w plecaku”.
Później każda z klas wyrecytowała wiersz lub wykonała piosenkę patriotyczną
oraz podarowała wykonany przez siebie prezent dla Niepodległej.
Uczniowie chcieli w ten sposób podkreślić wyjątkowość tego dnia, naszą miłość i przywiązanie do Ojczyzny.
Całość akademii dopełnił gorący występ zespołu szkolnych cheerleaderek pod przewodnictwem Pani Sylwii Ciesielskiej. Uczennice zaprezentowały dwa układy taneczne. Pierwszy był spokojniejszy i skłaniał odbiorców do refleksji,
natomiast drugi odznaczał się zdecydowanie bardziej energicznym ruchem ciał tancerek
i wyrażał radość z powodu obchodzonego przez Polaków święta.
Na koniec tego szczególnego dnia, głos zabrały nauczycielki historii.
Nastąpiło wtedy podsumowanie wyników szkolnego konkursu „Polska w trzech słowach”.
Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Szymańska uczennica klasy V b,
drugie Aleks Tomaszewski uczeń klasy VI a,
 trzecie Emil Rogalski uczeń klasy IV c.
Kilka prac zasługiwało na uwagę i zostały wyróżnione:
 Jessici Frątczak, Mateusza Kura, Marietty Pilatowicz, Martyny i Weroniki Śmigielskich.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom.