W dniu 9. listopada o godzinie 9.00, aby uczcić 100. rocznicę odrodzenia się państwa polskiego,
zasadziliśmy drzewo szczególne, będące symbolem długowieczności - „Dąb Niepodległości”.
Został on ufundowany przez Państwa Anetę i Sylwestra Stankiewiczów, których dzieci uczęszczały do naszej placówki.
Do uroczystego posadzenia Dębu zaprosiliśmy przedstawicieli władz szkoły, Pana dyrektora Piotra Barę oraz Panią wicedyrektor Aleksandrę Matuszyk, przedstawicielkę Rady Rodziców - Panią Kamilę Ścibor oraz zastępczynię przewodniczącego szkoły - Ninę Ziółkowską.
Uroczyste posadzenie „Dębu Niepodległości” to wyraz naszej patriotycznej postawy wobec tych, którzy w bohaterski sposób swą ofiarnością i poświęceniem przyczynili się do tego, że nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy. Po 123 latach niewoli spełniły się marzenia i dążenia pokoleń naszych rodaków – powstańców kościuszkowskich, listopadowych, styczniowych,
a także legionistów oraz żołnierzy I wojny światowej.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego, jakże ważne dla każdego Polaka, dnia.